Εργαστήρια Δεξιοτήτων 4ος Κύκλος 2022-2023

4 ος Θεματικός Κύκλος Εργαστηριών Δεξιοτήτων: Ζω καλύτερα- Ευ ζην

Υποενότητα: Οδική Ασφάλεια

Πατήστε στον παρακάτω σύνδεσμο για να δείτε ένα σύντομο βίντεο με επιπλέον υλικό.

Το πρόγραμμα «Μετακινούμαι με ασφάλεια» που υλοποιήθηκε, εντάσσεται στα πλαίσια του 4ου Θεματικού Κύκλου των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων «Ευ ζην» και συγκεκριμένα στην Υποενότητα Υγεία – Οδική Ασφάλεια. Σκοπός του προγράμματος ήταν να γνωρίσουν τους βασικούς Κανόνες Οδικής Κυκλοφορίας και να κατανοήσουν την αναγκαιότητα τήρησής τους, να αποκτήσουν σωστές συμπεριφορές ως πεζοί, ως επιβάτες.

Συνεχίστε την ανάγνωση του “Εργαστήρια Δεξιοτήτων 4ος Κύκλος 2022-2023”

Εργαστήρια Δεξιοτήτων 1ος Κύκλος 2022-2023

1 ος Θεματικός Κύκλος Εργαστηριών Δεξιοτήτων: Φροντίζω το Περιβάλλον

Υποενότητα: Φυσικές καταστροφές

Όλοι οι άνθρωποι καθώς και τα παιδιά έχουν το αναφαίρετο δικαίωμα να είναι προστατευμένα αλλά και το σχολείο οφείλει να τα μάθει πώς να προστατεύουν τον εαυτό τους! Σκοπός του προγράμματός μας «Δε φοβάμαι τον σεισμό, προστατεύομαι όσο μπορώ!» που πραγματοποιήθηκε κατά τη διάρκεια του 1ου κύκλου των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων (Οκτώβριος – Νοέμβριος 2022) ήταν να αναπτυχθεί μια ¨κουλτούρα¨ πρόληψης έτσι ώστε οι μαθητές μας να προετοιμαστούν για έναν επερχόμενο σεισμό.

Συνεχίστε την ανάγνωση του “Εργαστήρια Δεξιοτήτων 1ος Κύκλος 2022-2023”