Αλεξάνδρεια :Εκδήλωση του Ειδικού Νηπιαγωγείου και Δημοτικού για την «Παγκόσμια ημέρα ατόμων με αναπηρία» ? Βίντεο ? Φώτο

Σχολική γιορτή 17ης Νοέμβρη

Την Παρασκευή της 16ης Νοέμβρη 2018 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας γιορτή στη μνήμη των θυμάτων του Πολυτεχνείου. Οι μαθητές και οι μαθήτριες απήγγειλαν ποιήματα, τραγούδησαν και συμμετείχαν σε δραματοποιήσεις και θεατρικά. Με την παρουσία τους μας τίμησαν αρκετοί γονείς των μαθητών μας.

Ημε?ρα Αθλητισμου? για τα σχολεία η 28η Σεπτεμβρι?ου

Με σύνθημα «ΑΣ ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ» το Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Αλεξάνδρειας υλοποίησε αθλητικές δράσεις.

Οι δράσεις που πραγματοποιήθηκαν στο σχολείο μας ήταν :αερόβιες κινητικές δραστηριότητες δίνοντας έμφαση στο γρήγορο βάδην, καθώς επίσης τρέξιμο, σκυταλοδρομία, σχοινάκι και χορός. Ακόμη, το κάθε τμήμα ζωγράφισε και κατασκεύασε ένα πανό για την ημέρα αθλητισμού «ΑΣ ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ»

Ειδικό σχολείο Αλεξάνδρειας:Ξεχωριστοί Πειρατές βρήκαν το θησαυρό της ζωής χαρίζοντας μας γέλιο και χαρά! (Φώτο-βίντεο)

(Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε στο σύνδεσμο)