Ευχαριστίες

ΕΙΔΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ  -ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ
  ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ

Το προσωπικό του Ειδικού Δημοτικού Σχολείου / Νηπιαγωγείου  Αλεξάνδρειας, οι μαθητές, οι μαθήτριες  και οι γονείς των παιδιών,  ευχαριστούν θερμά  την κ. Χριστίνα Βάφα, για  την δωρεά υλικού  προστασίας από τον Covid-19 στο σχολείο μας.

Στις δύσκολες στιγμές που αντιμετωπίζει όλη η ανθρωπότητα, κινήσεις  όπως αυτή της κ. Βάφα,και μάλιστα σε μία δομή Ειδικής Αγωγής όπως είναι το σχολείο μας, αποδεικνύουν έμπρακτα ότι η ευαισθησία και ο σεβασμός στη διαφορετικότητα αποτελούν μονόδρομο για την δημιουργία μιας κοινωνίας με ίσες ευκαιρίες και ίσα δικαιώματα για όλους.

Σας ευχαριστούμε θερμά!

Το Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Αλεξάνδρειας παραμένει ανοικτό

Σύμφωνα με τις αποφάσεις της κυβέρνησης:

“Τα σχολεία ειδικής αγωγής θα μείνουν ανοιχτά”.

Συνεπώς, από τη Δευτέρα 9 Νοεμβρίου 2020, και το Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Αλεξάνδρειας, παραμένει ανοικτό και συνεχίζει τη λειτουργία του.

Ασφάλεια στο διαδίκτυο

H ασφάλεια στο Διαδίκτυο ή η διαδικτυακή ασφάλεια είναι η γνώση των κινδύνων προσωπικής ασφάλειας και ασφάλειας του χρήστη σε ιδιωτικές πληροφορίες και περιουσίες που σχετίζονται με τη χρήση του Διαδικτύου και την αυτοπροστασία από το ηλεκτρονικό έγκλημα.

Παρακάτω μπορείτε να ενημερωθείτε για την Ασφάλεια στο διαδίκτυο.