Παρακολούθηση της μουσικής παράστασης “Ο Πέτρος και ο Λύκος”

Την Παρασκευή 19/1/20024, οι μαθητές του σχολείου μας παρακολούθησαν το μουσικό παραμύθι του Prokofiev «Ο Πέτρος και ο Λύκος», στην Αίθουσα Τελετών του Α.Π.Θ., που παρουσίασε η Κρατική Ορχήστρα Θεσσαλονίκης (www.tsso.gr).  Η προσφορά των  δωρεάν εισιτηρίων στους μαθητές μας ήταν ευγενική χορηγία της ορχήστρας και ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας την κα Καραντώνη Γεωργία, υπεύθυνη εκπαιδευτικών θεμάτων της Κρατικής Ορχήστρας Θεσσαλονίκης.

Στη συνέχεια επισκεφτήκαμε τα McDonald’s, στο εμπορικό κέντρο OneSalonica-Outlet Mall, όπου απολαύσαμε το γεύμα μας, ευγενική προσφορά της εταιρίας.  Ευχαριστούμε θερμά την υπεύθυνη κα Παπαδοπούλου, καθώς επίσης και όλο το προσωπικό του καταστήματος, που μας σέρβιραν με αγάπη τις υπέροχες λιχουδιές τους.

Ήταν μία πρωτόγνωρη εμπειρία που βίωσαν οι μαθητές και ευχαριστούμε όλους όσοι συνέβαλαν στην διοργάνωση και υλοποίησή της.